• Egzamin na kartę rowerową

• W kwietniu 2021 roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową, który został przeprowadzony w formie testu. Składał się on z 25 pytań, dotyczących ruchu drogowego, pierszeństwa przejazdu przez skrzyżowania oraz zawierał pytania z pierwszej pomocy.

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Polegał on na prawidłowym przejechaniu toru przeszkód składającego się ze slalomu, koła, korytarza, zatrzymania itp. Egzamin praktyczny został przeprowadzony przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego.

Zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny wszyscy uczniowie ukończyli z wynikiem pozytywnym.

Gratulujemy wszystkim uczniom zdania swojego pierwszego w życiu egzaminu, uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych.

Życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze.

• Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

• Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

• Wyniki konkursu The Big Challenge

• 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy na 3 różnych poziomach językowych:
            level 1, level 2 i level 3.

Pierwsze miejsca w rankingu szkolnym zdobyli:

Level 1 - Mateusz Kot (kl. V)

Level 2  - Emilia Kutowicz (kl. VI)

Level 3 - Tomasz Ciba (kl. VII)

• Narodowy Spis Powszechny 2021

• Szanowni Państwo,

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) prosimy skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym.

Gminne Biuro Spisowe w Tarnobrzegu mieści się przy ul. Mickiewicza 7a.

tel. 571 313 710 lub 15 8181 525