• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

     • W dniu 23 września 2022 r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku  akcja ta przebiega pod hasłem " Wszystkie śmieci nasze są". Akcja prowadzona jest już po raz 29. Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Kampania "Sprzątanie Świata" znana jest na całej kuli ziemskiej. Uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie, w tym my uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu. Celem jej była edukacja odpadowa, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań przyczyniających się do zminimalizowania naszego negatywnego wpływu na środowisko.

      Rodzi się zatem pytanie: To dlaczego pomimo upływu lat nadal musimy sprzątać? Odpowiedź jest prosta - BO ŚMIECIMY !!!  Porzucone śmieci znajdujemy w lesie, na łące, plaży i szlakach górskich. Dlatego każdy człowiek, któremu na sercu leży dobro Ziemi musi o nią dbać, ale także  promować przesłanie i działanie by nie śmiecić i segregować odpady. Dlatego też uczniowie klas 4-8 chwycili za worki i rękawiczki i poszli w teren walczyć o czystą okolicę. Sprzątali  teren lasu Zwierzyniec, a nasi młodsi uczniowie czynnie sprzątali teren szkoły.

       

     • MIEJSKIE OBCHODY DNIA SPORTU

     •  

      W piątek, 16.09.2022 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w Miejskich Obchodach Dnia Sportu organizowanych przez MOSiR na terenach zielonych nad Wisłą.

      Młodzież wzięła udział w licznych konkurencjach sportowych i sukcesywnie zdobywała punkty. Osoby z najwyższą liczbą punktów otrzymały nagrody.

      Łucja - uczennica klasy V oraz Szymon i Gabriela -  uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 7 zostali wyróżnieni podczas ogłaszania wyników i otrzymali upominki od organizatora.

      Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w to sportowe wydarzenie!

      Sport to zdrowie! 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w czwartek 1 września 2022r.
      O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. natomiast po mszy nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na terenie szkoły.
      Uroczystość planowana jest na zewnątrz budynku, na szkolnym 
      boisku.
      W razie niepogody, rozpoczęcie roku odbędzie się na sali gimnastycznej.

     • Gratulacje i podziękowania z okazji przejścia na emeryturę

     • Z dniem 29 sierpnia 2022 r. zakończyła pracę, w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę - Pani Alicja Ryba –  długoletni pracownik naszej Szkoły, nauczycielka języka polskiego, wychowawczyni wielu roczników uczniów i absolwentów. Składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę mającą na celu dobro całej społeczności szkolnej.

     • Wycieczka do wioski indiańskiej

     • W środę, 15 czerwca, uczniowie klas IV – VI odwiedzili wioskę indiańską Appaloosa w Stalach. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie uczyli się wyplatać indiańskie łapacze snów oraz próbowali swych sił w strzelaniu z łuku. Chwila wytchnienia zgromadziła wszystkich przy ognisku na pieczeniu kiełbasek i innych smakołyków. Dodatkową atrakcją była niespodziewana wizyta pana policjanta (taty jednego z uczniów), który wygłosił krótką pogadankę o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji, a także pozwolił obejrzeć od środka nowoczesny wóz policyjny.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r. (piątek).

      godz. 8:00 - Msza św.

      godz. 9:00 -  zakończenie dla klas 1 - 7 na sali gimnastycznej

      godz. 11:00 - zakończenie dla klasy 8 na sali gimnastycznej.

     • WYNIKI KONKURSU BIG CHALLENGE

     • 13 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy na 3 różnych poziomach językowych: level 1, level 2 i level 3.

      Pierwsze miejsca w rankingu szkolnym zdobyli:

      Level 1 - Cezary Leptacz (kl. IV)

      Level 2 - Jakub Stępień (kl. VI)

      Level 3 - Tomasz Ciba (kl. VIII)

      Poniżej zamieszczamy zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród.

     • Wycieczka klas VI - VIII do Warszawy

     •  

      W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to niezwykłe miejsce, poświęcone tragicznej historii miasta i heroicznej walki jego mieszkańców o wolność. Ekspozycja pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Następnie zobaczyliśmy Stare Miasto - Warszawską Starówkę, Warszawską Syrenkę, barbakan, Bazylikę Archikatedralną, w której znajduje się miejsce spoczynku ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, a także grób znakomitego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego i prezydentów Mościckiego i Narutowicza. 

      Następnie przeszliśmy na Plac Zamkowy, na którym stoi słynna kolumna króla Zygmunta III Wazy. Potem zwiedziliśmy Zamek Królewski, a w nim, oprócz apartamentów królewskich zobaczyliśmy wielkie dzieła malarskie. Kolejnym etapem wycieczki był spacer Traktem Królewskim, Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski. 
      Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania i spaceru po ogrodach Łazienek Królewskich. Na terenie Łazienek zobaczyliśmy oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby. Dodatkową atrakcję stanowiły zwierzęta: wiewiórki, kaczki oraz przepiękne i hałaśliwe pawie. Następnie udaliśmy się na najwyższy punkt widokowy miasta w najbardziej rozpoznawalnym budynku w stolicy – w Pałacu Kultury i Nauki. Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, do którego dotarliśmy metrem. Prawdziwy raj dla miłośników nauki i tych którzy chcą się nauką pobawić.

     • Zaproszenie na bezpłatny webinar "Rodzinny album z wakacji, czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć Internet"

     •  

      Szanowni Państwo,

      czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami !

      W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?

      Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć Internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.

      Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział  w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.

     • Wycieczka klas I i III do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

     •  

      12 maja odbyła się wycieczka klas I oraz III do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po terenie muzeum, przekazując ciekawe informacje o życiu i kulturze mieszkańców lasowiackiej wsi. Uczniowie na żywo mogli zobaczyć wyposażenie dawnych chat, zarówno biednych jak i bogatszych mieszkańców. Obejrzeć można było dawne obejścia z zagrodami dla zwierząt, stodołą, piwnicą  jak również młyn, kościół oraz dawną szkołę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „ziarno do ziarna”- pieczenie proziaków i ich degustacja. Na zakończenie pobytu w skansenie dzieci, z nieskrywaną radością, pochłonęły zakupy w sklepiku z pamiątkami. Wycieczka przeniosła wszystkich w dawne czasy odkrywając część historii naszych przodków.

     • Wycieczka klas I-III do Mikołajówki

     •  

      11 maja uczniowie klas 1-3 odwiedzili ekologiczne gospodarstwo sadownicze „Frux-Solis” w Mikołajówce w województwie lubelskim. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu „ Owoce i warzywa w szkole”. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania na podstawie piramidy zdrowia, poznały też rodzaje uprawianych jabłek. Podczas mini wykładu dzieci uczyły się o segregacji odpadów, a przede wszystkim o metodzie jaką jest kompostowanie oraz wykorzystywaniu kompostu w rolnictwie i sadownictwie. Ogromną atrakcją, na zakończenie pobytu, było wspólne pieczenie pysznych babeczek z dodatkiem ekologicznie uprawianych jabłek. Nie zabrakło również czasu na ruch na świeżym powietrzu, wśród kwitnących sadów oraz grupowe pamiątkowe zdjęcie.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. Leopolda Okulickiego w Tarnobrzegu otrzymała wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego –„Narodowy Program  Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

      W ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa :” Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”– kwota dofinansowania wyniosła 3000,00zł; wkład własny gminy 750,00 zł; całkowity koszt realizacji zadania 3750,00 zł.

      Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wsparcie przeznaczone zostało na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

       

      SPRAWOZDANIE

     • Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klasy 7 pod opieką p. I. Szczepaniuk. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.

     • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     • Maciej Walski i Jakub Wyrzykowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej został zorganizowany 28 kwietnia b.r. w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą pożarniczą, pomimo dużej konkurencji Jakub zajął 4 miejsce. Gratulacje.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu
   • sp7@oswiata.tarnobrzeg.pl
   • (0-15) 823 35 29
   • ul. Sienkiewicza 215 39-400 Tarnobrzeg Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych