• PODZIĘKOWANIA

• Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu składa serdeczne podziękowania firmie Empik za przekazanie darowizny w postaci lektur szkolnych dla klas 1-3.

• PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

• 19 października 2023 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie Pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu. Uroczystość była podniosła i wzruszająca. Nowi uczniowie z godnością zaprezentowali siebie i swoje umiejętności. Uroczyście przyjętym do grona uczniów Szkoły Pierwszoklasistom życzymy sukcesów i radości w obfitości.

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE KLASY I

• Uczniowie klasy pierwszej naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w ramach realizacji zadania publicznego przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Hasło tego przedsięwzięcia to "Książko ratuj! Terapeutyczna moc literatury", jego głównym celem zaś jest przeciwdziałanie patologiom i uzależnieniom społecznym wśród dzieci i młodzieży. Na zajęcia zostaliśmy zaproszeni przez p. Beatkę z Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania odbyło się głośne czytanie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby, pt. „Adaś ma nałoga” z książki, pt. „Bezpieczna bajka”. Jest to opowiadanie o walorach terapeutycznych, z książki wyjątkowej, która uczy i bawi, ostrzega i pomaga w problemach związanych ze złymi nawykami w życiu codziennym młodego człowieka.

• PODZIĘKOWANIA OD FUNDACJI "GDY LICZY SIĘ CZAS"

• Fundacja "Gdy liczy się czas" wystosowała do naszej społeczności szkolnej specjalne podziękowania za zorganizowanie Dnia Piżamy oraz zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu za udział w akcji!!!

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz budowy magicznego, bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci - MOGWART - Mogę i jestem tego wart!  Poniżej przedstawiamy treść podziękowań:

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji!
            Jesteście naszymi Aniołami w Piżamach.
            Liczymy, że spotkamy się jeszcze raz nie tylko w Piżamach.
            Mamy wspaniałe plany.

Niech anioły uciskają was od nas. Przesyłamy wam piękne dyplomy z  podziękowaniami i magiczną odznakę małego czarodzieja Mogwartu - Mogę i Jestem tego Wart! Naszego magicznego ośrodka, który budujemy wspólnymi siłami!

Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy, ekipa Biegu i Dnia w Piżamach.

• WYCIECZKA KLAS IV, V, VI

• Uczniowie klas IV, V i VI, w dniu 5 października uczestniczyli w klasowej wycieczce. Odwiedzili FlyPark Rzeszów, gdzie spędzili czas aktywnie korzystajac z trampolin. Następnie, aby uzupełnić zużyta energię, dzieci zjadły posiłek w Mcdonald. Ostatnia atrakcja wycieczki był pobyt w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz". Tu, w ciekawy sposób, uczniowie zgłębiali tajniki nauki. Mogli eksperymentować, testować, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania na blisko 200 interaktywnych eksponatach.

• DZIEŃ PIŻAMY

• 6 października 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Piżamy. Była to okazja do niecodziennego ubrania się. Dzień Piżamy upłynął nam w wesołej atmosferze. Jednocześnie prowadzona była dziś zbiórka na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Bardzo serdecznie dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu za zaangażowanie w akcję!!!

• TEATR EDUKACYJNY

• W dniu 6 pażdziernika uczniowie klas I-VIII brali udział w lekcji pt. "Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać" w wykonaniu Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dziękujemy!

• ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW PAPIERNICZYCH

• We wrześniu Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę artykułów papierniczych dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna mogła przyczynić się do urozmaicenia zajęć terapeutycznych i świetlicowych ❤️🤗

• PLANETARIUM

• Drugiego października uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i klas IV-VI uczestniczyli w żywej lekcji o kosmosie. Głównym celem zajęć w Planetarium było wyjaśnienie skąd się biorą pory roku. Uczniowie wybrali się w podróż kosmiczną z niedźwiedziem polarnym i pingwinem. Razem z tymi bohaterami pracowali i myśleli naukowo. Ze względu na pogodę nie zobaczyliśmy plam na słońcu, ale każdy mógł zaobserwować wybrany punkt na niebie.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dnia 29 września w klasie pierwszej świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Radości i niespodzianek było co nie miara.