Uczniowie klasy II i IV wprowadzili nas w klimat Wielkanocy i chociaż na dworze raczej zimowa aura, wiosna pomalowała nasz świat na zielono.
APEL WIELKANOCNY
PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM !!!
Z ogromnym zainteresowaniem i radością uczniowska społeczność podeszła do zorganizowanego w tym tygodniu projektu edukacyjno-społecznego "Chodź, poznaj mój świat!". Uczniowie "Siódemki" pozyskali wiele nowych informacji na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, a przede wszystkim - mogli jej doświadczyć, uczestnicząc w wielu doświadczeniach. Bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi oswoił dzieci ze światem, z jakim nie mają do czynienia na co dzień, rozwinął empatię i tolerancję.
6
PREZENTACJE MULTIMEDIALNE STWORZONE PODCZAS PROJEKTU
W ramach projektu "Chodź, poznaj mój świat!", chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące sławnych osób niepełnosprawnych, które poniżej zamieszczamy.
Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie.
LIST PANI PREZYDENTOWEJ AGATY KORNHAUSER-DUDY
MISTRZ SUDOKU
W czwartek 30 marca 2023r. odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz Sudoku". Zwycięzcą został uczeń klasy VIII Mateusz M. Gratulujemy !
Miejskie eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
30.03.2023 r. w muzeum Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu odbyły się miejskie eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom. Zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże. W eliminacjach wzięło udział trzydzieścioro uczniów z tarnobrzeskich placówek edukacyjnych. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria z kl. VI oraz Agata z kl. VII. Uczestnicy turnieju najpierw napisali test, a następnie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów ustnie odpowiadały na pytania zadawane przez komisję. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymały wyróżnienia a także nagrody rzeczowe. Gratulujemy Wiktorii i Agacie zaangażowania oraz zapału do zdobywania wiedzy!
Pierwszy Konkurs Plastyczny pt. ,,Pomóż mi kiedy pada. Pociesz mnie.”
Laboratoria Przyszłości - Lekcja z robotem
28 marca 2023 r. uczniom klasy II na lekcji j. angielskiego towarzyszył robot edukacyjny Photon Edu. Z jego pomocą uczniowie poznawali nazwy pomieszczeń znajdujących się w szkole oraz rozwijali umiejętności kodowania i programowania. Robot Photon Edu jest jednym z czterech, które nasza szkoła pozyskała w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości.” Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki udziale w programie „Laboratoria Przyszłości”, nasza szkoła zakupiła również m.in. sprzęt audiowizualny, nagłaśniający, drukarkę 3D z wyposażeniem, mikrokontroler, zestawy do nauki kodowania i programowania oraz pomoce i gry edukacyjne.
VI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU „MATEMATYCZNE DUETY”
28.03 w „Budowlance” odbyła się VI edycja powiatowego konkursu „Matematyczne Duety” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Konkurs ten był dobrą, nie nużącą nikogo zabawą. Rozwiązywane przez trzy godziny zadania miały na celu rozbudzenie ciekawości matematycznej, pozytywnej rywalizacji i wiary we własne możliwości. Z naszej szkoły wzięły udział dwa duety z klasy ósmej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA TARNOBRZESKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH: "BEZ BARIER"
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i stworzenie logo, przedstawiającego integrację osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi (technika dowolna).Konkurs był częścią Projektu Edukacyjno-Społecznego "Chodź, poznaj mój świat!", szerzącego tolerancję wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Kryteriami oceny były:
- budowa logo zgodna z podanymi w regulaminie wymogami;
- zgodność z tematem;
- samodzielność;
- estetyka wykonania.
Po długiej debacie, Szkolna Komisja Konkursowa, w nauczycielskim składzie:
1) Przewodnicząca Komisji: mgr Magdalena Zorić,
2) Członek Komisji: mgr Katarzyna Motyka,
wyłoniły następujące trzy pierwsze miejsca:
I miejsce: Amelia Stępień, SP 7 w Tarnobrzegu
II miejsce: Julia Walczak, SP 7 w Tarnobrzegu
III miejsce: Jan Paul, SP 6 w Tarnobrzegu,
oraz wyróżnienia:
Katarzyna Misa, SP 9 w Tarnobrzegu
Dominika Smalera, SP 10 w Tarnobrzegu
Aleksandra Stępień, SP 11 w Tarnobrzegu
Sofia Tkachuk, SP 8 w Tarnobrzegu
Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 31.03.2023 (piątek), o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu.
Zwycięzcom- serdecznie gratulujemy!
NABÓR DO KLAS I
"Siódemka" solidarna z Osobami z Zespołem Downa!
21. marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowych Skarpetek - symbol wyjątkowości i różnorodności.
21 marca- ponieważ osoby z Zespołem Downa mają w 21. parze dodatkowy, trzeci chromosom.Skarpetki- gdyż chromosom ma kształt przypominający skarpetę.
Mówimy: "Tak" dla łączności i tolerancji 💗
Wycieczka klasy IV do FlyParku
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej odwiedzili "FlyPark" w Rzeszowie. Celem wycieczki była integracja dzieci i doskonalenie sprawności ruchowej.Duża przestrzeń, wypełniona trampolinami, okazała się świetnym miejscem do wspólnej zabawy. Po krótkiej rozgrzewce, przeprowadzonej przez trenerów, dzieci mogły wyskakać się do woli. Niektórzy nawet popisali się akrobatycznymi umiejętnościami 😁 Oczywiście, wszystko to w bezpiecznych warunkach i pod czujnym okiem trenerów oraz nauczycieli. Dwie godziny minęło bardzo szybko. To był dla nas naprawdę wspaniały, radosny dzień.
KONKURS RECYTATORSKI
W piątek 17.03.2023 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu". Uczennice biorące udział w konkursie deklamowały najpiękniejsze wiersze polskich jak i zagranicznych poetów. Tematyka utworów ogniskowała się wokół miłości oraz przyjaźni. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytacji, wyłoniło następujące zwyciężczynie:
I miejsce zajęła Zosia z kl. IV
II miejsce zdobyła Julia z kl. IV
III miejsce zajęły ex aequo Sandra z klasy IV oraz Gabriela z kl. VIII.
Wyróżnienia otrzymały:
Wiktoria z kl. VI oraz Liliana z kl. VIII.
Każda z uczestniczek otrzymała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy uczestniczkom za piękną lekcję poezji oraz zaangażowanie w to wydarzenie.
Wycieczka klasy VI, VII oraz VIII do Parku Trampolin Fly-Park w Rzeszowie
Z okazji Dnia Kobiet klasy VI, VII oraz VIII uczestniczyły 08.03.2023r. w wycieczce do Rzeszowa. Na miejscu klasy wraz z opiekunami udały się do Parku Trampolin Fly-Park. Podczas dwugodzinnej przygody uczniowie mieli sposobność skakania po trampolinach, doskonalenia swoich umiejętności fizycznych. Dużą atrakcją okazało się ujeżdżanie byka, który zrzucał wszystkich wsiadających na swój grzbiet. Po zabawie we Fly-Parku uczniowie udali się jednego z rzeszowskich lokali na posiłek. Uczestnicy wycieczki wrócili do Tarnobrzega w wyśmienitych humorach.
1
Spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu
09.03.2023 r. klasy VI-VIII uczestniczyły w spotkaniu z panią pracującą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu. Zebranie było poświęcone szkodliwości picia energetyków oraz palenia e-papierosów. Pani prowadząca spotkanie w swoich prezentacjach wskazywała na szkodliwość palenia e-papierosów oraz na negatywne skutki picia napojów energetycznych oraz szybkie uzależnianie się od nich. Ponadto, przedstawiła składy wspomnianych napojów oraz, co możemy znaleźć w mieszance e-papierosa, a także wyszczególniła, w jaki sposób wspomniane używki wpływają a organizm młodej osoby. Dodatkowo, podczas lekcji chętni uczniowie mogli założyć "alkookulary" i spróbować przejść slalomem pomiędzy pachołkami. Tego typu spotkania uświadamiają młode pokolenia i pozwalają im wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość. Dziękujemy Pani z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu za odwiedziny i mądrą naukę.
Projekt edukacyjno-społeczny „Chodź, poznaj mój świat!”
W związku z dużym znaczeniem społecznym promocji tolerancji dla dzieci niepełnosprawnych, w naszej szkole powstał 5-dniowy nowatorski projekt edukacyjno- społeczny „Chodź, poznaj mój świat!”, który jako pierwszy na terenie województwa podkarpackiego kompleksowo kształtuje postawę tolerancji i likwiduje uprzedzenia wobec dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności.
Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie od 27.03.2023 roku do 31.03.2023 roku (poniedziałek-piątek). Termin ten związany jest z obchodami Dnia Zespołu Downa (21.marca), Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (02.kwietnia) oraz Dnia Walki z dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych (05. maja). Wydarzenie będzie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.
W ramach projektu odbędą się 2 konkursy: międzyszkolny "Bez barier"- na logo integracyjne osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi oraz "Turniej wiedzy", do których sponsorzy ufundowali bardzo wartościowe nagrody. Ponadto odwiedzą nas niepełnosprawne dzieci z Domu Opieki Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie oraz uczniowie naszej "siódemki" udadzą się z delegacją do dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Zajęcia w ramach Projektu poprowadzą licznie zaproszeni specjaliści.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła I Dama RP, Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.
Patronatem medialnym wydarzenia są: TVP 3 Rzeszów, Radio Leliwa, Telewizja Lokalna TVL oraz Tygodnik Nadwiślański.
Do współpracy dołączyli: Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Niesłyszących "Surdostal" w Stalowej Woli, Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, Koło Polskiego Związku Niewidomych z Tarnobrzega i Krakowa, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu, Fundacja "Szansa dla Niewidomych" z Rzeszowa, Pracownia Carving Jolanta Grabiec, Park Robotów z Sandomierza oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa z Tarnobrzega.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Dnia 06.03.2023r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII, ze starszym aspirantem Panem Stanisławem Cibą, z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, w Tarnobrzegu, które miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. W czasie prelekcji funkcjonariusz policji poruszył problematykę związaną z cyberprzemocą i odpowiedzialnością karną. Na podanych przykładach omówione zostały przejawy cyberprzemocy oraz różnice między "tradycyjną" przemocą, a tą z użyciem Internetu i telefonu komórkowego. Poruszane były zagadnienia, kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, czyny karalne, korzystanie z Internetu, portali społecznościowych, użytkowania telefonu komórkowego, zamieszczania informacji, pobierania plików i związanych z tym zagrożeń. Uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania i jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci. Ponadto uczniowie uświadomieni zostali o tym, że od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje. Aspirant omówił prowadzenie rozmów, w sytuacjach, gdy ktoś namawia do popełnienia przestępstwa, a przede wszystkim jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie. Swoje wypowiedzi aspirant ilustrował ciekawymi przykładami oraz doświadczeniami w pracy w policji. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne.
SIÓDEMKA LUBI POMAGAĆ!
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w lutym zbiórkę karmy dla zwierząt. Dzięki ofiarności, wrażliwości i dobrej woli społeczności szkolnej zebraliśmy 43 kg 30 dag karmy suchej oraz 15 kg 84 dag karmy mokrej. Zebrane dary przekazaliśmy Stowarzyszeniu "Chrońmy Zwierzęta" w Tarnobrzegu.
Konkurs Plastyczny „STOP” przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią
Jak co roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury zostanie zrealizowany cykl wydarzeń związanych z profilaktyką uzależnień.
Zapraszamy uczniów na spotkanie z:
- opowieścią o Aladynie i jego cudownej lampie - program przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas od 1 do 4.
- aktorem Lechem Dyblikiem pod hasłem „Liczy się tylko miłość”. - program przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.
Po raz jedenasty imprezie towarzyszyć będzie Konkurs Plastyczny „STOP” przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią, obejmujący swym zasięgiem szkoły podstawowe i średnie.
Konkursowe prace oceniać będzie komisja powołana przez Organizatora. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie