• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

• Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi oraz zapominają o troskach dnia codziennego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt uczniowie klas I - III oraz klasy V wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili scenę objawienia Archanioła Gabriela, który przyniósł ze sobą trzy cnoty oraz scenę narodzin Pana Jezusa. Pięknym dopełnieniem Jasełek był śpiew i taniec dzieci oraz gra na skrzypcach w wykonaniu uczennicy klasy V.

• ŚWIĄTECZNY GALIMATIAS

• W czwartek 21 grudnia 2023r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w zawodach sportowo-polonistycznych pt. "Swiąteczny Galimatias". Młodzież rywalizowała ze sobą w konkurencjach takich jak: Pogo Jump, skoki przez skakankę, bieg z odbijaniem piłeczki czy rzuty do celu. Dodatkowo, uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu gramatyki języka polskiego oraz ze znajomości lektur szkolnych. Każda z konkurencji była punktowana. Po zakończonych zawodach na szczycie podium znalazla się klasa VIII , reprezentowana przez: Milenę, Wiktorię, Jakuba S., Alana oraz Jakuba M. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo kl. VII (reprezentowana przez: Olę, Wiktorię i Gabrielę) oraz kl. VI (reprezentowana przez: Łucję, Antonię, Mateusza, Oliwiera i Adriana). III miejsce zajęła klasa V reprezentowana przez: Sandrę, Kamilę, Julię, Adriana oraz Karola. Po zakończonej rywalizacji przedstawiciele poszczególnych klas, widownia oraz nauczyciele zatańczyli "Belgijkę". Serdecznie gratulujemy zwycięscom oraz wszystkim osobom bioracym udział w turnieju.

• WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJ UBRANĄ SALĘ

• W środę 20 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniej ubraną salę, w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Wybór był trudny, gdyż każda klasa stanęła na wysokości zadania. Ostatecznie jury wybrało:

Spośród klas I-III:

Klasa I miejsce pierwsze.

Pozostałe klasy II i III zdobyły wyróżnienie.

Spośród klas IV-VIII:

Klasa VII miejsce pierwsze.

Pozostałe klasy IV, V, VI oraz VIII zdobyły wyróżnienie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !

• Dbaj o piękno języka ojczystego - stop wulgaryzmom

• W Naszej szkole przez kilka dni propagowaliśmy  ideę: Nie przeklinaj, są ładniejsze słowa od przekleństw aby zwrócić uwagę na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie wyrażać emocje. Włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia bez wulgaryzmów, który przypada 17 grudnia i jest obchodzony na całym świecie.

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2023

• Kiermasz świąteczny stał się tradycją naszej szkoły.  W tym roku kiermasz odbył się 17 grudnia 2023 r. przy kościele. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się Rodziców, Uczniów oraz Nauczycieli.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• 14 grudnia 2023 r. w szkole mieliśmy okazję doświadczyć żywej lekcji historii. W niekonwencjonalny sposób panowie przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę.

• PROJEKT ETWINNING

• W grudniu nasza szkoła przystąpiła do europejskiego projektu Etwinning „ Christmas cards exchange 2023”, czyli międzynarodowej wymianie kartek świątecznych. ❄️🌲⭐️ Głównym celem projektu było wzbudzenie zainteresowania u dzieci językiem angielskim, propagowanie inwencji twórczej. Uczniowie klas 1-3 przygotowali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim oraz języku ojczystym, które zostały wysłane do szkół w Hiszpanii, Grecji, Serbii oraz Rumunii. W zamian otrzymaliśmy kartki od naszych europejskich partnerów.🤗

• SPOTKANIE Z PANIAMI Z SANEPIDU

• Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna gościła 11 grudnia w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyły klasy V, VI, VII i VIII. Przybyłe Panie w interesujący sposób zaznajamiały uczniów ze złym wpływem napojów energetycznych na ich zdrowie.

• ZAJĘCIA KLASY V W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• Wyjście klasy V w dniu 27 listopada 2023 r. do MBP im. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu „Książko ratuj! – terapeutyczna moc literatury”. Zajęcia prowadziła pani psycholog Karolina Chyła.

• TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• W Naszej szkole w dniach 20 - 28 listopada obchodziliśmy Tydzień Życzliwości.21 listopada jest szczególną okazją, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo w tym dniu na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 r. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.  Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propagowanie takich wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. W naszej szkole przez cały tydzień odbywały się różne akcje, w których brali udział uczniowie. Przesłaniem wszystkich akcji było wzajemne dzielenie się życzliwością: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są ważne. Słowa: Wszystkiego najlepszego... czy Miłego dnia! - to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ

• 4 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej z przedstawicielem Straży Miejskiej Panem Janem Pyką na temat prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach, które mogą nas spotkać. Zajęcia były bardzo atrakcyjne ze względu elementy pracy warsztatowej. Dziękujemy