• ANDRZEJKI

• 24.11.20222 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 dyskoteka z okazji andrzejek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. O oprawę muzyczną podczas imprezy zadbał DJ, który dodatkowo oświetlał salę gimnastyczną kolorowymi światłami. Dyskoteka była doskonałą okazją do integracji międzyklasowej uczniów z naszej szkoły.

• Eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci

• 18 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci "Te co skaczą i fruwają...". Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowali: Julia W. z kl. IV, Agata S. z klasy V oraz Franciszek Z. z klasy VI. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, w których poruszali między innymi kwestie empatycznego traktowania czworonogów oraz uznawania ich za naszych przyjaciół.  Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu i dziękujemy im serdecznie za wielkie zaangażowanie.

• GRUPA „ZAELEKTRYZOWANI” W NASZEJ SZKOLE

• 18 listopada 2022r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” i przedstawiła kilka bardzo ciekawych eksperymentów. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale również dzieci otrzymały sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca.

• KOLOROWE KANAPKI

• 10 i 15 października dzieci z klasy I - III  przygotowywały zdrowe kanapki. Wszyscy wiemy, że podstawą zdrowego odżywania jest zdrowe, pełnowartościowe śniadanie. Było zdrowo, kolorowo i apetycznie.

• 11 LISTOPADA

• Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.​​​​​​​

„BYŁA, JEST I BĘDZIE” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Dla upamiętnienia tej rocznicy, uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. O godz. 11.11 uczestnicy apelu uroczyście zaśpiewali Hymn Polski. Tym samym nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji MEiN –„ Szkoła do hymnu”. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

​​​​​​​Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili przedstawiciele klas: II, IV, V, VII, VIII.​​​​​​

• Szkolny konkurs plastyczny

• Szkolny konkurs plastyczny  dla klas I-III  pt.    „ Jesienne inspiracje z liści”

Wyniki:

I miejsce – Adrian Wdowiak, Patrycja Kalinka kl. I

II miejsce – Blanka Masak, Mikołaj Greń kl. I

III miejsce – Adam Rolek kl. I

Super wyróżnienie – Alexandra Stępień kl. I

– Natalia Kucharczyk kl. II

Wyróżnienie –  Anastazja Drach kl. III

–  Pola Dziurzyńska kl. I

– Karol Kostrzewa kl. I

– Emilia Byrska kl. I

• HALLOWEEN

• W czwartek 27 listopada, dzieci i młodzież naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najciekawiej udekorowaną salę na Halloween. Tak jak widać na załączonych zdjęciach, kreatywność uczniów nie miała granic za to w granicach "dobrego smaku". Swoje dzieła zaprezentowały wszystkie klasy, komisja miała duży problem z wyborem najciekawszej dekoracji. W rezultacie długich narad i dyskusji, wszystkie klasy młodsze zajęły pierwsze miejsca. W drugim etapie nauczania również komisja nie miala łatwej pracy,  niewielką przewagą głosów konkurs wygrały dwie klasy: 4 i 5 a pozostałe otrzymały wyróżnienie za wyjątkowe pomysły i ogromne zaangażowanie.

Brawa dla wszystkich uczestników!!!

Wasze wysiłki zrobiły ogrooomne wrażenie na wszystkich :)