• Egzamin na kartę rowerową

• W kwietniu 2021 roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową, który został przeprowadzony w formie testu. Składał się on z 25 pytań, dotyczących ruchu drogowego, pierszeństwa przejazdu przez skrzyżowania oraz zawierał pytania z pierwszej pomocy.

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Polegał on na prawidłowym przejechaniu toru przeszkód składającego się ze slalomu, koła, korytarza, zatrzymania itp. Egzamin praktyczny został przeprowadzony przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego.

Zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny wszyscy uczniowie ukończyli z wynikiem pozytywnym.

Gratulujemy wszystkim uczniom zdania swojego pierwszego w życiu egzaminu, uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych.

Życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze.

• Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

• Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

• Wyniki konkursu The Big Challenge

• 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy na 3 różnych poziomach językowych:
            level 1, level 2 i level 3.

Pierwsze miejsca w rankingu szkolnym zdobyli:

Level 1 - Mateusz Kot (kl. V)

Level 2  - Emilia Kutowicz (kl. VI)

Level 3 - Tomasz Ciba (kl. VII)

• Szkoła Podstawowa Nr 7 w Tarnobrzegu
        • ul. Sienkiewicza 215