• ZAJĘCIA KLASY V W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

     • Wyjście klasy V w dniu 27 listopada 2023 r. do MBP im. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu „Książko ratuj! – terapeutyczna moc literatury”. Zajęcia prowadziła pani psycholog Karolina Chyła.

     • TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI  

     • W Naszej szkole w dniach 20 - 28 listopada obchodziliśmy Tydzień Życzliwości.21 listopada jest szczególną okazją, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo w tym dniu na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 r. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.  Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propagowanie takich wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. W naszej szkole przez cały tydzień odbywały się różne akcje, w których brali udział uczniowie. Przesłaniem wszystkich akcji było wzajemne dzielenie się życzliwością: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są ważne. Słowa: Wszystkiego najlepszego... czy Miłego dnia! - to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

     • NOWY MONITOR MULTIMEDIALNY

     • Dzisiaj w klasie pierwszej uczniowie recytowali wiersze na tle nowiutkiej wirtualnej kurtyny. Pisanie liter również odbyło się w nowej odsłonie . Mamy w sali monitor multimedialny i bardzo sie cieszymy.

     • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

     • W dniu 17 listopada  gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Natur House.
      Pani dietetyk przeprowadziła dla klas I-III oraz klas IV-VIII  spotkania na temat zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy  jej wypijać. Pani dietetyk zwracała dużą uwagę również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, wolne pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą. Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali prelekcji i z pewnością wezmą sobie do serca cenne rady specjalisty.

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • W  środę 15 listopada Sandra, Łucja, Amelia, Agata oraz Nikola - uczennice kl. V oraz VI reprezentowały Szkołę Podstawową nr 7 w Tarnobrzegu podczas miejskich eliminacji konkursu recytatorskiego "Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki" organizowanego w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dziewczęta pięknie deklamowały wiersze dla dzieci z repertuaru polskich poetów i poetek, m.in.: Jana Brzechwy, Stanisławy Kopiec czy Marii Konopnickiej. Dziękujemy uczennicom "siódemki" za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz wielkie zaangażowanie w wydarzenie.  

     • WIZYTA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

     • Uczniowie klasy III i V gościł dziś (16.11.2023) w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Bawiąc się grą planszową "Lasowiak - zostań najbogatszym mieszkańcem wsi", zdobywali wiedzę o życiu Lesioków. Było zaangażowanie, radość, koleżeńska współpraca i rywalizacja. Na koniec spotkania odbył się pokaz drukarki 3D. Dzieci otrzymały też słodkości i pamiatkową zakładkę do książki.

     • 11 LISTOPADA

     • Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

      O godz. 11.11 uczestnicy apelu uroczyście zaśpiewali Hymn Polski. Tym samym nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji MEiN –„ Szkoła do hymnu”. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

     • DZIĘKUJEMY

     • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu składa serdeczne podziękowania pani Annie Małek z Rzeszowa za przekazanie darowizny w postaci książek.

     • Profilaktyka Pozytywna

     • Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej  związanego z prewencją przestępstw wśród dzieci i młodzieży „W służbie Prawu”.
      27 października 2023r. odwiedzili nas funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego
      w Chmielowie i przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla młodzieży z klas VI-VIII. W ramach tego spotkania przekazali uczniom wiedzę z zakresu prawa: czym ono jest, jakie są rodzaje i funkcje, a także jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzeganie norm prawnych, gdzie szukać pomocy. Ponadto w trakcie zajęć przybliżono rolę Służby Więziennej opowiedziano o tym jak wygląda ta formacja w jakich pionach pełni się służbę oraz jakiego typu oddziaływania prowadzi się względem osób odbywających karę pozbawienia wolności. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. Zapoznali się ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie i nauczyciele mieli możliwość założenia specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu. Przede wszystkim miały uzmysłowić, że będąc po spożyciu jakichkolwiek substancji można wyrządzić krzywdę sobie lub innym. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.

     • PODZIĘKOWANIA

     • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu składa serdeczne podziękowania firmie Empik za przekazanie darowizny w postaci lektur szkolnych dla klas 1-3.

     • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

     • 19 października 2023 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie Pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu. Uroczystość była podniosła i wzruszająca. Nowi uczniowie z godnością zaprezentowali siebie i swoje umiejętności. Uroczyście przyjętym do grona uczniów Szkoły Pierwszoklasistom życzymy sukcesów i radości w obfitości.

     • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE KLASY I

     • Uczniowie klasy pierwszej naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w ramach realizacji zadania publicznego przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Hasło tego przedsięwzięcia to "Książko ratuj! Terapeutyczna moc literatury", jego głównym celem zaś jest przeciwdziałanie patologiom i uzależnieniom społecznym wśród dzieci i młodzieży. Na zajęcia zostaliśmy zaproszeni przez p. Beatkę z Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania odbyło się głośne czytanie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby, pt. „Adaś ma nałoga” z książki, pt. „Bezpieczna bajka”. Jest to opowiadanie o walorach terapeutycznych, z książki wyjątkowej, która uczy i bawi, ostrzega i pomaga w problemach związanych ze złymi nawykami w życiu codziennym młodego człowieka.

     • PODZIĘKOWANIA OD FUNDACJI "GDY LICZY SIĘ CZAS"

     • Fundacja "Gdy liczy się czas" wystosowała do naszej społeczności szkolnej specjalne podziękowania za zorganizowanie Dnia Piżamy oraz zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu za udział w akcji!!!

      Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz budowy magicznego, bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci - MOGWART - Mogę i jestem tego wart!  Poniżej przedstawiamy treść podziękowań:

      Serdecznie dziękujemy za udział w akcji!
      Jesteście naszymi Aniołami w Piżamach.
      Liczymy, że spotkamy się jeszcze raz nie tylko w Piżamach.
      Mamy wspaniałe plany.

      Niech anioły uciskają was od nas. Przesyłamy wam piękne dyplomy z  podziękowaniami i magiczną odznakę małego czarodzieja Mogwartu - Mogę i Jestem tego Wart! Naszego magicznego ośrodka, który budujemy wspólnymi siłami!

      Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy, ekipa Biegu i Dnia w Piżamach.

     • WYCIECZKA KLAS IV, V, VI

     • Uczniowie klas IV, V i VI, w dniu 5 października uczestniczyli w klasowej wycieczce. Odwiedzili FlyPark Rzeszów, gdzie spędzili czas aktywnie korzystajac z trampolin. Następnie, aby uzupełnić zużyta energię, dzieci zjadły posiłek w Mcdonald. Ostatnia atrakcja wycieczki był pobyt w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz". Tu, w ciekawy sposób, uczniowie zgłębiali tajniki nauki. Mogli eksperymentować, testować, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania na blisko 200 interaktywnych eksponatach.

     • DZIEŃ PIŻAMY

     • 6 października 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Piżamy. Była to okazja do niecodziennego ubrania się. Dzień Piżamy upłynął nam w wesołej atmosferze. Jednocześnie prowadzona była dziś zbiórka na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Bardzo serdecznie dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu za zaangażowanie w akcję!!!

     • TEATR EDUKACYJNY

     • W dniu 6 pażdziernika uczniowie klas I-VIII brali udział w lekcji pt. "Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać" w wykonaniu Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dziękujemy!

     • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW PAPIERNICZYCH

     • We wrześniu Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę artykułów papierniczych dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna mogła przyczynić się do urozmaicenia zajęć terapeutycznych i świetlicowych ❤️🤗

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu
   • (0-15) 823 35 29
   • ul. Sienkiewicza 215 39-400 Tarnobrzeg Poland
   • /SP7Tarnobrzeg/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych