• 11 LISTOPADA

• Ojczyzna wolna, znowu wolna!

Tak bije serce, huczą skronie!

A Biały Orzeł w słońcu kwiatów

Przyleciał, by go ująć w dłonie.

Zawsze był z nami - ptak wspaniały

Choć czasem ktoś odszedł daleko...

Bronił tej ziemi, bo ją kochał

Sercem pokoleń już od wieków.

Dnia 10 listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu uczcili pamięć poległych za wolność ojczyzny oraz wyrazili dumę i radość z możliwości życia w wolnym kraju. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli  wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. Nasza szkoła przyłączyła się do  ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej. O godzinie 11:11 w ramach świętowania 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotkowy hymn narodowy.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dnia 5 listopada 2021 roku wychowawczyni klasy drugiej - pani Anna Dyjak zorganizowała Dzień Postaci z Bajek dla uczniów klas I – III w ramach udziału w międzynarodowym programie edukacyjnym promującym czytelnictwo "Czytam z klasą lekturkę pod chmurką" realizowanym jako innowację oraz realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Uczniowie wszystkich klas ułożyli puzzle z jedną z postaci z bajek oraz dopasowywały fragmenty obrazków do bajek. Oprócz tego uczniowie z klasy pierwszej rysowali bajkowe szlaczki, uczniowie klasy drugiej układali z rozsypanki literowej nazwy postaci z bajek a uczniowie klasy trzeciej rozwiązywali zagadki o tematyce bajkowej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przebrania się za wybraną postać z bajki. Na koniec dnia każdy z uczniów otrzymał dyplom za aktywny udział w uroczystych obchodach Dnia Postaci z Bajek.

• Pismo Prezesa GUS - Badanie kontrolne NSP 2021

• Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne, które jest podstawowym sposobem oceny jakości  danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Badanie będzie realizowane na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w badaniu jest obowiązkowy.

Prosimy o zapoznanie się z listem zamieszczonym poniżej, aby dowiedzieć się jak będzie przebiegało badanie i jak zweryfikować tożsamość ankietera.

List Prezesa GUS

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz osobach zasłużonych dla lokalnej społeczności.

My Znicze Pamięci zapaliliśmy na grobach pani Marii Cebuli – byłego dyrektora naszej szkoły, doktor Olgii Lilien – „Judyma Tarnobrzega”, księdza Tadeusza Chrobaka, profesora Michała Pazia oraz przy obelisku poświęconemu pułkownikowi Rudolfowi Jagielskiemu oraz kapitanowi Jerzemu Weissowi, straconym w Charkowie i Katyniu.