• Kurs e-learningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

     • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.

                  Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

      1. zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;

      Uwaga! – wpisz swoje dane w ekranie na początku szkolenia;

      2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy

      3. przesłać do 31 października 2021 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mailhulajnoga(at)krus.gov.pl z dopiskiem/w tytule:  „Kurs e-learningowy dla dzieci”.

      Informacji udziela sekretariat Biura Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp(at)krus.gov.pl .

      Zasady przyznawania hulajnóg dla dzieci

     • DZIECI SIECI

     • 06 października 2021 roku uczniowie z klasy drugiej uczestniczyli w spektaklu i warsztatach online - "Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ”. Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadzają dzieci w wirtualny świat, tłumaczą jego podstawowe pojęcia, ostrzegają przez czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach.

      Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach online dotyczących zachowań Filipa i Oli – rodzeństwa występującego w przedstawieniu. Wspólnie z uczniami innych szkół w Polsce tworzyli mapy myśli na temat zachowywania się użytkowników urządzeń elektronicznych i Internetu. Po wydarzeniu drugoklasiści stworzyli swoją mapę dotyczącą korzyści z Internetu.

     • Dodatkowe dni wolne

     • Dodatkowe dni wolne od zajęć  dydaktyczno - wychowawczych
      w roku szkolnym 2021/2022  
      w Szkole Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu.

       

      Rozporządzenie Ministra Edukacji  Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017r. (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093)

       

      - 15 października 2021r. - piątek

      - 12 listopada 2021r. - piątek.

      - 7 stycznia 2022r. - piątek.

      - 2 maja 2022r. - poniedziałek.

      - 24 maja 2022r. - wtorek - egzamin ósmoklasisty - j. polski.                                   

      - 25 maja 2022r. - środa -  egzamin ósmoklasisty - matematyka.

      - 26 maja 2022r. - czwartek - egzamin ósmoklasisty - j. obcy nowożytny.

      - 17 czerwca 2022r. - piątek

       

      W tych dniach szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

      Praca świetlicy szkolnej według planu zajęć edukacyjnych.

      W tych dniach nie będą wydawane obiady.

     • Dzień Chłopaka 2021

     • Dnia 1 października br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka przygotowany przez  p. Katarzynę Motykę oraz p. Ilonę Szczepaniuk. Apel rozpoczął się od występu dziewczyn z klasy VIII, które zaprezentowały się w przygotowanym specjalnie na tę okazję układzie tanecznym. Główna część apelu obejmowała konkurs na "Super Chłopaka" naszej szkoły. Kandydaci z poszczególnych klas zmierzyli się ze sobą w kilku konkurencjach. W kategorii kl. I-III zwyciężył Antoni Załucki (kl. I), a w kategorii kl. IV-VIII - Mateusz Krociel (kl. VIII). Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • CZYTAM Z KLASĄ lekturki z pod chmurki

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny 
      wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III 
      CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.

      Projekt polega na rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci. Będzie prowadzony
      w klasie 2 przez panią Annę Dyjak.

     • DZIEŃ KROPKI W KLASIE 2

     • Dnia 15. września 2021 roku uczniowie klasy drugiej obchodzili Światowy Dzień Kropki. Obejrzeli film „The Dot” Peter’a H. Reynolds’a i poznali historię Vashti,
      a następnie próbowali odkryć w sobie to, co najlepsze. Każde z dzieci namalowało swoją kropkę, która poprowadziła je do kolejnych elementów obrazu. Święto Kropki ma na celu uświadomić nam, że w każdym dziecku drzemią zdolności i talenty, które są niezmierzone. Trzeba tylko wierzyć we własne siły, podejmować wyzwania, a w każdej małej, niepozornej kropeczce można dostrzec dzieło!

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września 2021r.
      O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. natomiast o godz.9:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na terenie szkoły.
      Ze względu na pandemię, rozpoczęcie roku planowane jest na zewnątrz szkoły, na parkingu, dlatego prosimy nauczycieli i rodziców
      o nieparkowanie aut w tym dniu na terenie szkoły. W razie niepogody, rozpoczęcie roku odbędzie się na sali gimnastycznej, na którą wejść będą mogli, oczywiście w maseczkach, tylko uczniowie i rodzice dzieci z klasy 1.

     • Koduj z Gigantami

     • Drodzy uczniowie!

      Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”! Zajęcia umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: ScratchMinecraftApp InventorRobloxC#Visual StudioHTML. 

      W ramach akcji możecie wziąć także udział w warsztatach online z matematematyki!

      Chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania? A może wkrótce czeka Was ważny egzamin z matematyki? Jeśli tak, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

      Zapisy startują już 23 sierpnia! Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:  kodujzgigantami.pl .

      Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.  

     • Egzamin na kartę rowerową

     • W kwietniu 2021 roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową, który został przeprowadzony w formie testu. Składał się on z 25 pytań, dotyczących ruchu drogowego, pierszeństwa przejazdu przez skrzyżowania oraz zawierał pytania z pierwszej pomocy.

      W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Polegał on na prawidłowym przejechaniu toru przeszkód składającego się ze slalomu, koła, korytarza, zatrzymania itp. Egzamin praktyczny został przeprowadzony przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. 

      Zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny wszyscy uczniowie ukończyli z wynikiem pozytywnym. 

      Gratulujemy wszystkim uczniom zdania swojego pierwszego w życiu egzaminu, uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych.

      Życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze.

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

     • Szanowni Państwo,

      od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

      Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu
   • sp7@oswiata.tarnobrzeg.pl
   • (0-15) 823 35 29
   • ul. Sienkiewicza 215 39-400 Tarnobrzeg Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych