• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

• W dniu 23 września 2022 r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku  akcja ta przebiega pod hasłem " Wszystkie śmieci nasze są". Akcja prowadzona jest już po raz 29. Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Kampania "Sprzątanie Świata" znana jest na całej kuli ziemskiej. Uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie, w tym my uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu. Celem jej była edukacja odpadowa, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań przyczyniających się do zminimalizowania naszego negatywnego wpływu na środowisko.

Rodzi się zatem pytanie: To dlaczego pomimo upływu lat nadal musimy sprzątać? Odpowiedź jest prosta - BO ŚMIECIMY !!!  Porzucone śmieci znajdujemy w lesie, na łące, plaży i szlakach górskich. Dlatego każdy człowiek, któremu na sercu leży dobro Ziemi musi o nią dbać, ale także  promować przesłanie i działanie by nie śmiecić i segregować odpady. Dlatego też uczniowie klas 4-8 chwycili za worki i rękawiczki i poszli w teren walczyć o czystą okolicę. Sprzątali  teren lasu Zwierzyniec, a nasi młodsi uczniowie czynnie sprzątali teren szkoły.

• MIEJSKIE OBCHODY DNIA SPORTU

•

W piątek, 16.09.2022 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w Miejskich Obchodach Dnia Sportu organizowanych przez MOSiR na terenach zielonych nad Wisłą.

Młodzież wzięła udział w licznych konkurencjach sportowych i sukcesywnie zdobywała punkty. Osoby z najwyższą liczbą punktów otrzymały nagrody.

Łucja - uczennica klasy V oraz Szymon i Gabriela -  uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 7 zostali wyróżnieni podczas ogłaszania wyników i otrzymali upominki od organizatora.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w to sportowe wydarzenie!

Sport to zdrowie!