• Wycieczka do wioski indiańskiej

     • W środę, 15 czerwca, uczniowie klas IV – VI odwiedzili wioskę indiańską Appaloosa w Stalach. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie uczyli się wyplatać indiańskie łapacze snów oraz próbowali swych sił w strzelaniu z łuku. Chwila wytchnienia zgromadziła wszystkich przy ognisku na pieczeniu kiełbasek i innych smakołyków. Dodatkową atrakcją była niespodziewana wizyta pana policjanta (taty jednego z uczniów), który wygłosił krótką pogadankę o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji, a także pozwolił obejrzeć od środka nowoczesny wóz policyjny.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r. (piątek).

      godz. 8:00 - Msza św.

      godz. 9:00 -  zakończenie dla klas 1 - 7 na sali gimnastycznej

      godz. 11:00 - zakończenie dla klasy 8 na sali gimnastycznej.

     • WYNIKI KONKURSU BIG CHALLENGE

     • 13 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy na 3 różnych poziomach językowych: level 1, level 2 i level 3.

      Pierwsze miejsca w rankingu szkolnym zdobyli:

      Level 1 - Cezary Leptacz (kl. IV)

      Level 2 - Jakub Stępień (kl. VI)

      Level 3 - Tomasz Ciba (kl. VIII)

      Poniżej zamieszczamy zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród.

     • Wycieczka klas VI - VIII do Warszawy

     •  

      W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to niezwykłe miejsce, poświęcone tragicznej historii miasta i heroicznej walki jego mieszkańców o wolność. Ekspozycja pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Następnie zobaczyliśmy Stare Miasto - Warszawską Starówkę, Warszawską Syrenkę, barbakan, Bazylikę Archikatedralną, w której znajduje się miejsce spoczynku ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, a także grób znakomitego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego i prezydentów Mościckiego i Narutowicza. 

      Następnie przeszliśmy na Plac Zamkowy, na którym stoi słynna kolumna króla Zygmunta III Wazy. Potem zwiedziliśmy Zamek Królewski, a w nim, oprócz apartamentów królewskich zobaczyliśmy wielkie dzieła malarskie. Kolejnym etapem wycieczki był spacer Traktem Królewskim, Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski. 
      Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania i spaceru po ogrodach Łazienek Królewskich. Na terenie Łazienek zobaczyliśmy oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby. Dodatkową atrakcję stanowiły zwierzęta: wiewiórki, kaczki oraz przepiękne i hałaśliwe pawie. Następnie udaliśmy się na najwyższy punkt widokowy miasta w najbardziej rozpoznawalnym budynku w stolicy – w Pałacu Kultury i Nauki. Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, do którego dotarliśmy metrem. Prawdziwy raj dla miłośników nauki i tych którzy chcą się nauką pobawić.

     • Zaproszenie na bezpłatny webinar "Rodzinny album z wakacji, czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć Internet"

     •  

      Szanowni Państwo,

      czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami !

      W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?

      Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć Internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.

      Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział  w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.

     • Wycieczka klas I i III do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

     •  

      12 maja odbyła się wycieczka klas I oraz III do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po terenie muzeum, przekazując ciekawe informacje o życiu i kulturze mieszkańców lasowiackiej wsi. Uczniowie na żywo mogli zobaczyć wyposażenie dawnych chat, zarówno biednych jak i bogatszych mieszkańców. Obejrzeć można było dawne obejścia z zagrodami dla zwierząt, stodołą, piwnicą  jak również młyn, kościół oraz dawną szkołę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „ziarno do ziarna”- pieczenie proziaków i ich degustacja. Na zakończenie pobytu w skansenie dzieci, z nieskrywaną radością, pochłonęły zakupy w sklepiku z pamiątkami. Wycieczka przeniosła wszystkich w dawne czasy odkrywając część historii naszych przodków.

     • Wycieczka klas I-III do Mikołajówki

     •  

      11 maja uczniowie klas 1-3 odwiedzili ekologiczne gospodarstwo sadownicze „Frux-Solis” w Mikołajówce w województwie lubelskim. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu „ Owoce i warzywa w szkole”. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania na podstawie piramidy zdrowia, poznały też rodzaje uprawianych jabłek. Podczas mini wykładu dzieci uczyły się o segregacji odpadów, a przede wszystkim o metodzie jaką jest kompostowanie oraz wykorzystywaniu kompostu w rolnictwie i sadownictwie. Ogromną atrakcją, na zakończenie pobytu, było wspólne pieczenie pysznych babeczek z dodatkiem ekologicznie uprawianych jabłek. Nie zabrakło również czasu na ruch na świeżym powietrzu, wśród kwitnących sadów oraz grupowe pamiątkowe zdjęcie.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu
    • sp7@oswiata.tarnobrzeg.pl
    • (0-15) 823 35 29
    • ul. Sienkiewicza 215 39-400 Tarnobrzeg Poland
    • /SP7Tarnobrzeg/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych