• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• Maciej Walski i Jakub Wyrzykowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej został zorganizowany 28 kwietnia b.r. w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą pożarniczą, pomimo dużej konkurencji Jakub zajął 4 miejsce. Gratulacje.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczęły się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM
            o zasięgu ogólnopolskim. Według najnowszych danych w Polsce żyje 400 000 osób z autyzmem, natomiast przyjmuje się że zaburzenie to dotyczy około 3 mln osób w Polsce( rodzice, rodzeństwo).

W związku z tym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii pod hasłem "Siódemka na niebiesko".

5 kwietnia (wtorek) zorganizowany został krótki wykład na temat autyzmu, połączony z ćwiczeniami i zabawami, które przybliżyć miały świat osób z tym zaburzeniem. Uczniowie oraz nauczyciele tego dnia, na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, założyli niebieskie ubrania. Dodatkowo odbył się konkurs plastyczny pt. " Świat zmysłów". Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Nad organizacją
            i przebiegiem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu czuwała pani Katarzyna Burlikowska.