• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bez Plecaka.

W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje podręczniki i przybory w czym tylko chcieli. Trzeba przyznać, że brać uczniowska wykazała się niezwykłą  pomysłowością  oraz niesamowitym poczuciem humoru!

Okazało się, że szkolny ekwipunek można zapakować np.: w klatkę dla kanarka, legowisko dla psa, lodówkę turystyczną, pojemnik na chleb, oponę samochodową, wielki garnek, szufladę, koszyki sklepowe lub przywieźć na taczkach.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• W dniu 21 marca, w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji pierwszego dnia wiosny. Przygotowały je pani Katarzyna Burlikowska oraz Sylwia Jadach, a wzięli udział uczniowie z klas III-VIII. Ciekawy i wesoły występ uświetnił pokaz Eko-mody w wykonaniu klas V-VIII oraz konkurs na Eko-marzannę, w którym udział wzięły klasy I-IV. Wszystkie eko kreacje oraz eko marzanny były szczegółowo dopracowane, a uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i inwencją twórczą.

• e-Twinning

• Nasza szkoła dołączyła do społeczności szkół eTwinning.

eTwinning to platforma współpracy dla nauczycieli z krajów europejskich, którzy wspólnie realizują projekty.

W ramach realizowanych działań uczniowie kl. 7 i 8 rozwijają umiejętność tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych w j. angielskim oraz poznają rówieśników z innych krajów europejskich.

O rezultatach naszego udziału w projektach „Let’s make friends” oraz „English story writing and illustrating contest 2022” będziemy informować w czerwcu.

• KONKURS MIĘDZYSZKOLNY

•

4 lutego 2022r. nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Matematyczna Twierdza Szyfrów ”.

Wzięli w nim udział uczniowie z klas VI - VIII z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Cyganach – łącznie 12 uczestników.

Konkurs, ze względu na obowiązek nauki zdalnej, odbył się online.

Do zawodów przystąpiło 12 uczniów, z czego ukończyć konkurs udało się 8 uczniom.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie 12 zagadek logicznych i szyfrów różnego rodzaju.

WYNIKI:

I miejsce  -  Emilia K.  kl.VII  -  SP7

II miejsce  - Mateusz R.  kl.VII  -  SP7

III miejsce  -  Kamil K.  kl.VII  -  SP7

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 28 lutego 2022r. w Szkole Podstawowej nr 7.

Gratulujemy !!!

• KONKURS MIĘDZYNARODOWY

• W dniu 19 listopada 2021 roku nasza szkoła, reprezentowana przez czteroosobową drużynę uczniów z klasy VII, wzięła udział w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych "Náboj Junior".

Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Nasza drużyna, w składzie: Emilia K., Mateusz R., Kamil K., Nataniel P. dzielnie rozwiązywała niełatwe zadania z zakresu matematyki i fizyki. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy zajeliśmy 94 miejsce wśród drużyn z Polski (na blisko 400 zespołów) i 481 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej (na 945 drużyn).

​​​​​​​ Serdecznie gratulujemy !!!