• KODUJ Z GIGANTAMI

     • Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania.

      Drodzy Rodzice, 

       17 stycznia ruszają zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa dzieci do udziału w akcji.  

       Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.  

       Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 5 do 27 lutego 2022 roku. W Tarnobrzegu 5 lutego. 

      W 10. edycji akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - SZYFRY I ZAGADKI” zabierzemy uczestników do świata szyfrów i zagadek, które będziemy wspólnie odkodowywać, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

       

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

       

      Zapisy już trwają!

      Liczba miejsc jest ograniczona.

       

      Poznaj szczegóły akcji

      www.kodujzgigantami.pl.

     • POWRÓT DO SZKOŁY

     • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

      Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

      Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:·         przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;·         stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;·         aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

      Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

      Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf

      Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

      Więcej informacji dostępnych jest na stronie:   https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.

      Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2 

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19 

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwa Edukacji i Nauki

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnobrzegu
    • sp7@oswiata.tarnobrzeg.pl
    • (0-15) 823 35 29
    • ul. Sienkiewicza 215 39-400 Tarnobrzeg Poland
    • /SP7Tarnobrzeg/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych