• DZIEŃ MAMY W KLASIE I

• 29 maja uczniowie klasy I zaprezentowali swoim Mamom program słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki. Dziękując im za trud wychowania, opiekę, miłość i troskę każdego dnia wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie to dostarczyło wielu wrażeń i wzruszeń zarówno Mamom jak i ich pociechom.

• Wyniki szkolnego konkursu profilaktycznego "Dbam o Siebie"

• W kategorii wiekowej I-III :

I miejsce - Zofia Niedzielska

I miejsce - Adrian Wdowiak

II miejsce - Mikołaj Kot

II miejsce - Alexandra Stępień

III miejsce - Patrycja Kalinka

III miejsce - Blanka Masak

Wyróżnienia za udział:

Pola Dziurzyńska

Natalia Kubrak

Eliza Kszczot

Dominik Rawski

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w innych konkursach.

• POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI

• W dniu 22 maja uczniowie naszej szkoły z klasy czwartej brali udział w zawodach trójboju lekkoatletycznego w ramach powiatowych igrzysk dzieci szkolnego związku sportowego. Współzawodnictwo uczniów z tarnobrzeskich szkół podstawowych odbywało się w konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową.

• WARSZTATY PSZCZELARSKIE

• 19 maja uczniowie klas I - IV uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, podczas których wysłuchali opowiadania o życiu i pracy pszczół oraz wykonali świeczki z wosku pszczelego. Atrakcją spotkania była możliwość obserwacji prawdziwych pszczół w dostosowanym do pokazów ulu.

• "Mitologia" na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury

• 11 maja uczniowie klasy IV, V oraz VI uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Mitologia" wystawianego na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Podczas inscenizacji uczniowie przypomnieli sobie między innymi mit o: Syzyfie, Tezeuszu i Ariadnie, Midasie czy Dedalu i Ikarze. Była to niepowtarzalna okazja do urozmaicenia przeżyć kulturalnych, a także porównania treści utworu literackiego z tym, co prezentowali na deskach teatru aktorzy z Wrocławia.

• 3 MAJA

• 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany oraz zaprezentowany publiczności przez uczniów klasy IV, V oraz VI. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły oraz od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie aktorzy deklamowali wiersze oraz śpiewali piosenki o patriotycznej wymowie. W sali gimnastycznej pojawił się również król wraz ze szlachcicem, którzy zobrazowali, w jaki sposób przebiegało stworzenie oraz podpisanie dokumentu, jakim jest Konstytucja. Dla uczniów i pracowników naszej szkoły udział w uroczystości był okazją do przypomnienia sobie, jak ważną ustawą jest Konstytucja oraz czym jest Wolność, Naród, Ojczyzna.

• Nauka i zabawa z robotem Photon Edu

• Uczniowie kl. I-III, którzy po skończonych zajęciach lekcyjnych przebywają na świetlicy, mają możliwość doskonalić swoje umiejętności kodowania i programowania z pomocą robota edukacyjnego Photon Edu. Jest to jeden z 4 robotów, które nasza szkoła pozyskała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości.”  Poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, dzieci muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością. Zajęcia poprowadziła p. Krystyna Ordon.

• Laureaci Miejskiego Konkursu Plastycznego

• Laureaci Miejskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnobrzegu "Higiena cyfrowa- co robisz offline? Twoje zainteresowania, hobby, pasje."

I miejsce - Nadia Bila kl.I

I miejsce- Alexandra Stępień kl. I

II miejsce- Natalia Kucharczyk kl. II

III miejsce- Emilia Byrska kl. I

Wyróżnienia:

Natalia Sabat kl. I

Adrian Wdowiak kl. I

Gratulujemy sukcesu!!!

• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

5 kwietnia 2023r. (środa)  -  dzień wolny od zajęć dydaktycznych

6 kwietnia (czwartek) - 11 kwietnia (wtorek)  -  wiosenna przerwa świąteczna

Uczniowie wracają do szkoły w środę 12 kwietnia 2023r.

Miłego odpoczynku !

• APEL WIELKANOCNY

• Uczniowie klasy II i IV wprowadzili nas w klimat Wielkanocy i chociaż na dworze raczej zimowa aura, wiosna pomalowała nasz świat na zielono.

• PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM !!!

• Z ogromnym zainteresowaniem i radością uczniowska społeczność podeszła do zorganizowanego w tym tygodniu projektu edukacyjno-społecznego "Chodź, poznaj mój świat!". Uczniowie "Siódemki" pozyskali wiele nowych informacji na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, a przede wszystkim - mogli jej doświadczyć, uczestnicząc w wielu doświadczeniach. Bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi oswoił dzieci ze światem, z jakim nie mają do czynienia na co dzień, rozwinął empatię i tolerancję.

• MISTRZ SUDOKU

• W czwartek 30 marca 2023r. odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz Sudoku". Zwycięzcą  został uczeń klasy VIII Mateusz M. Gratulujemy !

• Miejskie eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

• 30.03.2023 r. w muzeum Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu odbyły się miejskie eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom. Zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże. W eliminacjach wzięło udział trzydzieścioro uczniów z tarnobrzeskich placówek edukacyjnych. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria z kl. VI oraz Agata z kl. VII. Uczestnicy turnieju najpierw napisali test, a następnie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów ustnie odpowiadały na pytania zadawane przez komisję. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymały wyróżnienia a także nagrody rzeczowe. Gratulujemy Wiktorii i Agacie zaangażowania oraz zapału do zdobywania wiedzy!