• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. Leopolda Okulickiego w Tarnobrzegu
        • Witamy na naszej nowej stronie internetowej
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. Leopolda Okulickiego w Tarnobrzegu otrzymała wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego –„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klasy 7 pod opieką p. I. Szczepaniuk. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Maciej Walski i Jakub Wyrzykowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej został zorganizowany 28 kwietnia b.r. w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą pożarniczą, pomimo dużej konkurencji Jakub zajął 4 miejsce. Gratulacje.

• Certyfikaty i programy

• {#1508} 1
      • Szkoła promująca zdrowie

Środa 25.05.2022